Cтаття люб’язно представлена журналом “Ендодонтична практика”

Stephen Selwyn обговорює головні досягнення технологій розробки бінокулярних луп і їх переваги для ендодонтії

Stephen Selwyn є керуючим директором Evident Ltd, Великобританія. Як практикуючий лікар і керуючий директор компанії Evident, постачальника луп і джерел світла в Великобританії, Stephen присвятив свій час постачанню найбільш точної продукції, яка поєднує в собі виняткову якість з чудовим дизайном.

Ендодонтична практика істотно змінилася за всі ці роки. Довгий час її традиційно виконували ручними інструментами, підтверджуючи все тільки рентгенологічно і покладаючись виключно на зір оператора в спробі виявити тріщини, вустя каналів. Часто це означало, фактично, що лікар працює «наосліп», отримуючи невтішні показники успіху, так як результат деяких процедур лікування залежав від частки випадку.

В наш час, з урахуванням нових технологій, в більшості своїй ендодонтичне лікування, навіть в самих малодоступних зонах, може виконуватися з хорошим оглядом завдяки використанню збільшення і концентричного освітлення. Ці досягнення привели до більш передбачуваних результатів терапії кореневих каналів і полегшення діяльності оператора.

Необхідне збільшення

Збільшення дуже важливо для сучасних ендодонтичних процедур, хоча багато стоматологів вважають, що мікроскоп є єдиним способом досягнення необхідної для ефективного лікування ступеня збільшення. Проте, в сучасних високоточних збільшувальних бінокулярних лупах, таких як ExamVision 5,7x використовуються призматичні оптичні системи (Kepler), призначені для забезпечення ступеня збільшення мікроскопа або на зразок мікроскопа, в легких і компактних бінокулярах. Це дозволяє використовувати їх з комфортом протягом тривалого періоду часу і забезпечує оператору свободу пересувань у міру необхідності.

Лупи не тільки значно більш економічні, ніж більшість стоматологічних мікроскопів, вони також більш універсальні і портативні, їх легко переносити з кабінету в кабінет. Таким чином, лікар не відчуває обмежень для більш ефективного лікування пацієнтів, отримує відмінну візуалізацію робочого поля і правильну зручну робочу поставу.

Більшість ендодонтистів, які використовують мікроскопи, для багатьох процедур також вибирають бінокулярні лупи. Ендодонтичний фахівець Dr Tony Druttman каже: «Причина, по якій я використовую ці обидва збільшувальних пристосування, в тому, що лупи більш універсальні. Я дуже швидко і легко можу оглянути всю ротову порожнину. Я в секунду можу глянути на рентгенограму на моніторі під час роботи і продовжити лікування без необхідності перебудовувати бінокуляри. У тих небагатьох випадках, коли мені доводилося працювати без луп, а тільки під мікроскопом, було складно, і мені здавалося, що моя робоча ефективність і комфорт знизилися».

З власного досвіду я зрозумів, що багато стоматологів часто купують по дві пари луп з джерелом світла, одну пару зі ступенем збільшення (2,8х) для постійних робіт, а другу пару луп з великим збільшенням (5,7x) для ендодонтичного лікування та реставрації. Це дозволяє лікарям забезпечити правильне поєднання збільшення та освітлення відповідно до клінічної необхідністю.

Пошук досвідченого фахівця

Щоб визначити і підібрати найкращі для ваших індивідуальних потреб лупи і освітлення, важливо знайти досвідченого постачальника обладнання, який зможе порадити і зі знанням справи запропонувати вам, а також надати необхідну консультацію з можливістю ознайомитися з широким асортиментом збільшення і оправ різного стилю. В ідеалі в команді постачальника є навчений офтальмолог, який буде гарантувати, що обрані вами лупи відповідають всім вашим потребам, а також при необхідності зможе призначити коригувальні лінзи.

Освітлення саме там, де необхідно

Відмінне освітлення робочої зони також має величезне значення. Закріплений джерело світла, розташований між очима, є важливим доповненням до лупам, щоб досягти найкращої візуалізації в ротовій порожнині. При цьому освітлення сконцентровано саме в потрібній для вас зоні без необхідності постійно змінювати своє положення або кут дзеркала. Воно також дозволяє вільно переходити з кабінету в кабінет, не будучи прив’язаним до традиційно масивного апарату джерела світла.

Необхідність луп

Лупи стають важливою необхідністю для проведення спеціалізованих процедур, таких як ендодонтичне лікування. Вони забезпечують високу ступінь точності, а також ряд додаткових переваг: зниження втоми, поліпшення робочої постави і посилення зору навіть при тривалих процедурах.

Подивіться наш широкий спектр збільшення тут.

facebook
instagram